Grecja: Pożary dotarły już na obrzeża Aten

Grecja: Pożary dotarły już na obrzeża Aten
Fot. PAP/EPA/ARIS MARTAKOS
PAP / tk

Pożary w Grecji dotarły w czwartek rano do miasta Kifisia położonego w aglomeracji Wielkich Aten, na jej północnym krańcu, do czego przyczyniły się silne podmuchy wiatru - poinformowała agencja Associated Press.

Ogień spowodował zakłócenia w ruchu drogowym oraz połączeniach kolejowych. Strażakom udało się po jakimś czasie opanować pożar z pomocą śmigłowców. Trwa walka z ogniem w innych regionach kraju, m.in. na wyspie Rodos.

Podczas ceremonii zorganizowanej tego samego dnia w siedzibie ministerstwa obrony w Atenach siły zbrojne złożyły hołd dwóm pilotom, którzy zginęli w katastrofie samolotu gaśniczego w tym tygodniu na wyspie Eubea - Christosowi Mulasowi i Peryklesowi Stefanidisowi.

Według agencji Unii Europejskiej, która analizuje dane satelitarne, Copernicus Atmosphere Monitoring Service emisje dwutlenku węgla z pożarów lasów w lipcu bieżącego roku w Grecji były najwyższe od czasu rozpoczęcia pomiarów 20 lat temu.

DEON.PL POLECA


- Niestety, biorąc pod uwagę ekstremalne warunki w regionie, nie jest to wcale takie zaskakujące - powiedział Mark Parrington z unijnej agencji. "Obserwowana intensywność i szacowane emisje pokazują, jak niezwykła była skala pożarów w lipcu w porównaniu z danymi z ostatnich 20 lat" - dodał naukowiec.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karol de Foucauld

Nauczyć się kochać Boga takimi darami, jakie się posiada, a nie jakie chciałoby się mieć,
być rozdzielonym pomiędzy modlitwą a zaangażowaniem,
marzyć o wspaniałych projektach i żyć wtopionym w banalną rzeczywistość,
z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Grecja: Pożary dotarły już na obrzeża Aten
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.