Grupa Gremi Hajdarowicza zwolni 157 osób

Grupa Gremi Hajdarowicza zwolni 157 osób
(fot. Piotr Drabik / (CC BY 2.0) / Wikimedia Commons)
PAP / slo

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza grupa Gremi zwolni 157 osób - poinformowano we wtorkowym komunikacie. Ma to związek z przeniesieniem tytułów "Rzeczpospolita", "Gazeta Giełdy Parkiet", "Bloomberg Businessweek Polska" i "Sukces" do innej spółki w grupie.

Cztery tytuły zostaną przeniesione 1 października ze spółki Gremi Media do spółki Gremi Communication. Gremi Media zostanie natomiast przekształcona w spółkę Uważam Rze, w której pozostaną tygodniki "Uważam Rze" i "Uważam Rze Historia".

Z informacji przekazanych PAP przez rzecznika spółki Eryka Kłopotowskiego wynika, że redakcje "Uważam Rze" i "Uważam Rze Historia" zostaną przeniesione do Raszyna, gdzie otrzymają powierzchnie biurowe w budynkach dawnej drukarni.

Redakcja "Rzeczpospolitej" i pozostałych tytułów nadal będzie mieściła się w Warszawie, ale nie wiadomo, czy w biurowcu na ul. Prostej, ponieważ spółka będzie na nowo negocjowała warunki najmu.

Według Kłopotowskiego zwolnienia mają dotyczyć "pracowników ze wszystkich działów", w tym także dziennikarzy. Spółka nie podaje, ile osób jest zatrudnionych w Gremi Media.

We wtorkowym komunikacje czytamy, że przejęcie pakietu marek skonsolidowanych wokół "Rzeczpospolitej" przez Gremi Communication przyniesie m.in. niższe koszty operacyjne i lepszą konkurencyjność na rynku.

"Piony redakcyjny i biznesowy zostaną zbudowane według standardów sprawnie działających mediów prowadzących aktywność zarówno w wydaniach papierowych, jak i elektronicznych" - podkreślono.

"Grupa Gremi informuje, że zgodnie z założeniami strategii ogłoszonej kilka miesięcy temu Grupa Gremi kontynuuje proces restrukturyzacji spółek mediowych. Zapowiadana strategia operacyjna została uszczegółowiona i zakłada rozwój wydawnictwa w segmencie Wydarzenia - Gospodarka - Prawo, a także zwiększenie obecności online i e-wydaniach. W wyniku pogłębionych analiz i badań rynku w celu stworzenia sprawnie działającej firmy podjęto decyzję o zmianach organizacyjnych" - napisano w komunikacie.

Z kolei tygodnik "Przekrój" od 1 października przejmie powołana w tym celu fundacja "Przekrój". Stworzenia fundacji podjął się członek rady nadzorczej spółki Gremi Media Jarosław Knap. "Zapraszam wszystkich bogatych inteligentów w Polsce do wspierania fundacji. To będzie pismo kulturotwórcze finansowane przez radę fundatorów" - powiedział PAP Knap. Dodał, że plany dotyczące tygodnika przedstawi w ciągu najbliższych tygodni.

Nie chciał powiedzieć, czy siedziba tygodnika wróci do Krakowa.

Spółka Gremi Media podpisała umowę kupna 48,99 proc. udziałów wydawnictwa Presspublica od spółki Skarbu Państwa Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita" w październiku 2011 r. Wcześniej Gremi Media przejęła kontrolny pakiet 51,01 proc. udziałów Presspubliki od brytyjskiego wydawcy Mecom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Grupa Gremi Hajdarowicza zwolni 157 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.