Grzegorz Szamotulski puścił ...siedem goli

Polski bramkarz Grzegorz Szamotulski puścił w sobotę siedem goli w meczu piłkarskiej ekstraklasy Słowacji. Jego drużyna DAC Dunajska Streda przegrała na wyjeździe 0:7 ze Spartakiem Trnava.

Do przerwy Dunajska Streda, która wiosną spisuje się bardzo słabo, przegrywała 0:3. W tabeli po 22. kolejkach zespół Polaka zajmuje 10. miejsce (trzecie od końca) z dorobkiem 22 punktów. Spartak jest szósty (31 pkt).

Niespełna 34-letni Szamotulski to 13-krotny reprezentant Polski. W przeszłości bronił barw m.in. Legii Warszawa, Amiki Wronki, PAOK Saloniki, Admiry Wacker, Dundee United i Hibernianu FC. Jesienią ubiegłego roku był piłkarzem Jagiellonii Białystok, ale w czasie zimowej przerwy rozwiązał kontrakt z tym klubem.