Hiszpania: blisko 22 tys. dobowych zakażeń; drastyczny wzrost infekcji wśród młodzieży

Hiszpania: blisko 22 tys. dobowych zakażeń; drastyczny wzrost infekcji wśród młodzieży
(fot. PAP/EPA/Marta Pérez)
PAP / jb

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. W ciągu minionych 24 godzin służby medyczne potwierdziły blisko 22 tys. infekcji, podał w piątkowym komunikacie resort zdrowia tego kraju.

 

Ministerstwo zdrowia sprecyzowało, że dotychczas z powodu infekcji koronawirusem zachorowało na Covid-19 blisko 3,94 mln osób, a ponad 81 tys. zmarło. Sześć zgonów potwierdzono podczas ostatniej doby.

Resort zdrowia wskazał, że w piątek na 100 tys. obywateli Hiszpanii przypadało już ponad 300 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Szczególnie wysoka liczba zakażeń notowana jest wśród młodzieży. W piątek wśród 100 tys. obywateli w wieku 20-29 lat liczba infekcji koronawirusem przekraczała już 1000 przypadków.

Władze kilku regionów kraju ogłosiły, że w związku z nasilającą się piątą falą pandemii zamierzają w najbliższych dniach przyspieszyć proces szczepień przeciwko Covid-19 wśród młodzieży.

Jak ocenia resort zdrowia Hiszpanii do piątkowego popołudnia w tym 47-milionowym kraju zaszczepiono dwiema dawkami 21 mln osób.

Według szacunków ministerstwa do piątku rano służby medyczne wspólnot autonomicznych Hiszpanii wystawiły też ponad 5,6 mln paszportów covidowych, uprawniających od 1 lipca do swobodnego przemieszczania się po terenie UE.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Michalski SJ
13,93 zł
19,90 zł

Dziesięć wskazówek mistrza duchowego

Święty Ignacy Loyola, niezastąpiony przewodnik na drodze życia duchowego, zebrał swoje doświadczenia w dziesięciu krótkich maksymach. Od wieków stanowią one niezawodną pomoc w nawiązaniu osobistej relacji z Bogiem. W oparciu o...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: blisko 22 tys. dobowych zakażeń; drastyczny wzrost infekcji wśród młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.