Hiszpania ogłasza testowanie paszportów szczepionkowych

Hiszpania ogłasza testowanie paszportów szczepionkowych
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii opracowało program testowania paszportu szczepionkowego, służącego bezpiecznej turystyce podczas tegorocznych wakacji. Według resortu na podstawie tego dokumentu wydawanego w formie elektronicznej od czerwca przyjmowani byliby zagraniczni urlopowicze.

Jak poinformował w środę hiszpański sekretarz stanu ds. turystyki Fernando Valdes, pierwsze testy dokumentu ruszą w maju.

W rozmowie z agencją Europa Press Valdes wyjaśnił, że tzw. zielony certyfikat cyfrowy, jak nazywany jest paszport szczepionkowy, ma zawierać informacje na temat ewentualnych szczepień turysty, przeprowadzanych przez niego testów na obecność koronawirusa oraz okresu chorowania na Covid-19.

Valdes wskazał, że testy nowego dokumentu ruszą w ciągu najbliższych dni, gdyż władzom zależy na szybkim przywróceniu aktywności turystycznej. Przypomniał, że sektor ten wytwarza ponad 12 proc. PKB Hiszpanii.

Pierwszym regionem, który ogłosił wprowadzenie paszportów szczepionkowych była wspólnota autonomiczna Walencji. W marcu lokalne władze zaprezentowały emisję dokumentu „o funkcji informacyjnej”.

Paszport szczepionkowy w Walencji, potwierdzający przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi, obywatele mogą pobrać po zalogowaniu się na stronie internetowej regionalnych służb sanitarnych. Istnieje też możliwość jego wgrania do telefonu komórkowego lub wydrukowania na papierze.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Hiszpania ogłasza testowanie paszportów szczepionkowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.