Wielka Brytania powołuje grupę ekspertów, by przygotować się na przyszłe pandemie

Wielka Brytania powołuje grupę ekspertów, by przygotować się na przyszłe pandemie
pl.depositphotos.com
3 miesiące temu
PAP/dm

 

Władze Wielkiej Brytanii ogłosiły we wtorek, że powstanie nowa międzynarodowa grupa ekspertów, aby pomóc wzmocnić przygotowanie świata na następną pandemię i przyspieszyć opracowywanie szczepionek przeciwko przyszłym ewentualnym chorobom.

Partnerstwo na rzecz Przygotowania do Pandemii (Pandemic Preparedness Partnership – PPP), uruchomione pod przewodnictwem Wielkiej Brytanii w grupie siedmiu najbogatszych państw świata G7 złoży sprawozdanie na czerwcowym szczycie przywódców tego gremium i będzie doradzało, jak osiągnąć cel premiera Borisa Johnsona, jakim jest opracowanie szczepionek przeciwko przyszłym chorobom w ciągu 100 dni – podaje agencja Reutera.

– Pełniąca przewodnictwo w G7 Wielka Brytania jest zdeterminowana, aby współpracować z naszymi partnerami w celu lepszej odbudowy po kryzysie związanym z koronawirusem i wzmocnienia globalnego przygotowania do przyszłych pandemii – powiedział brytyjski minister zdrowia Matt Hancock przed wirtualnym dwudniowym spotkaniem grupy.

– Ta nowa grupa ekspertów będzie w nadchodzących latach napędzać nasze działania w celu ochrony ludzi na całym świecie przed nowymi chorobami i ratowania życia – dodał.

Pracami PPP będzie kierował główny doradca naukowy brytyjskiego rządu Patrick Vallance. Grupa kierująca PPP składa się z kierownictwa firm produkujących szczepionki przeciwko Covid-19 – brytyjsko-szwedzkiego koncernu farmaceutycznego AstraZeneca, amerykańskich koncernów Pfizer i Johnson & Johnson – oraz naukowców.

Wielka Brytania poinformowała, że Koalicja na rzecz Innowacji w zakresie Przygotowania do Epidemii (CEPI), międzynarodowa agencja powołana w 2017 r. w celu rozwiązywania kryzysów zdrowotnych, otrzyma również 22,4 mln USD na wsparcie globalnej podaży i rozwoju szczepionek. 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania powołuje grupę ekspertów, by przygotować się na przyszłe pandemie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.