Hiszpania: przez zarażenie koronawirusem zmarło 27 żołnierzy

PAP/kb

Z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Hiszpanii zmarło 27 żołnierzy, podała w piątek minister obrony tego kraju Margarita Robles.

Przypomniała, że wojskowi zaangażowali się w dwie ogólnokrajowe operacje służące walce z epidemią koronawirusa.

Podczas zorganizowanej w madryckiej Szkole Wojennej uroczystości upamiętnienia włączenia armii Hiszpanii do działań w ramach operacji Balmis minister Robles wskazała, że wojskowi mocno zaangażowali się w działania przeciwko pandemii.

Przypomniała, że akcje te polegały m.in. na dezynfekowaniu obiektów publicznych, a także domów spokojnej starości.

DEON.PL POLECA


Szefowa resortu obrony oszacowała, że w ciągu ostatniego roku, podczas którego wojsko uruchomiło również drugą operację działań przeciwko Covid-19, o nazwie Baluarte, zmarło wskutek infekcji koronawirusem 27 żołnierzy.

Wprawdzie Robles nie podała łącznej liczby zakażonych dotychczas członków armii, ale media twierdzą, że na Covid-19 zachorowało już kilkadziesiąt tysięcy hiszpańskich wojskowych.

Dodatkowo, według szacunków ministerstwa obrony, dotychczas potwierdzono też ponad 100 zakażeń żołnierzy z Hiszpanii uczestniczących w zagranicznych misjach. Największe ognisko infekcji wystąpiło w kontyngencie w Libanie, gdzie potwierdzono w sumie 73 zachorowania na Covid-19.

Portal “Economia Digital” przypomina, że w ostatnim czasie kilka organizacji reprezentujących żołnierzy skarżyło się na opóźnienia w kierowaniu szczepionek do hiszpańskich oddziałów stacjonujących poza krajem.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: przez zarażenie koronawirusem zmarło 27 żołnierzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.