Hiszpania: rodzic odmawiający noszenia maseczki w szkole trafił do aresztu

Hiszpania: rodzic odmawiający noszenia maseczki w szkole trafił do aresztu
fot. depositphotos.com
PAP / sz

Sąd w La Coruna, na północnym zachodzie Hiszpanii, zasądził tymczasowy areszt dla mężczyzny, który odmówił noszenia maseczki ochronnej w szkole swojej córki.

Jak poinformował w sobotę dziennik “El Mundo”, rodzic stanowczo odmawiający założenia maseczki w budynku, szkoły został zatrzymany w czwartek przez policję, która skierowała sprawę do lokalnego sądu.

Według dyrektora szkoły mężczyzna, ignorując wezwania ze strony pracowników szkoły do założenia maski, zlekceważył również ostrzeżenia wezwanych do placówki policjantów.

“W pewnym momencie rodzic próbował zaatakować policjantów, (…) którzy ostatecznie skuli go kajdankami i odwieźli na komisariat” - wyjaśnił dyrektor szkoły w La Coruna, gdzie doszło do zdarzenia.

Zgodnie z hiszpańskim prawem poza koniecznością zachowania 1,5-metrowego dystansu społecznego w przestrzeni publicznej w zadaszonych miejscach istnieje też obowiązek noszenia masek ochronnych.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko

Zatrzymaj się, jedz i błogosław!

Garść czasu, szczypta życzliwości, dużo, dużo miłości i jeden stół – oto przepis na najpiękniejsze spotkania z rodziną, przyjaciółmi i z Bogiem. Sposób na wspaniałe świętowanie i odnowienie bliskiej relacji...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: rodzic odmawiający noszenia maseczki w szkole trafił do aresztu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.