Hiszpania: rozbito gang przerzucający nielegalnych imigrantów

Hiszpania: rozbito gang przerzucający nielegalnych imigrantów
Fot. Max Harlynking / unsplash.com
PAP / tk

Hiszpańskie służby policyjne rozbiły grupę przestępczą, która na masową skalę przerzucała z Maroka na Półwysep Iberyjski nielegalnych imigrantów. Na tym procederze gang zarobił co najmniej 1,2 mln euro.

Jak poinformowała w czwartkowym komunikacie policja krajowa Hiszpanii (Policia Nacional), do popołudnia zatrzymanych zostało czterech członków grupy przestępczej, którzy łodziami transportowali przybyszów do południowych brzegów tego kraju.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że większość przemytników pobierała od każdego z migrantów około 1500 euro.

Zazwyczaj podróż łodziami odbywała się w kierunku portów w Algeciras i Kadyksie, a migrantom towarzyszył jeden z członków grupy przestępczej. Po dostarczeniu nielegalnych przybyszów powracał zwykle do Maroka ukryty w jednym z promów odpływających z hiszpańskich miast.

Policja potwierdziła dotychczas, że gangowi udało się przerzucić do Europy co najmniej 800 nielegalnych imigrantów, głównie obywateli państw afrykańskich.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Hiszpania: rozbito gang przerzucający nielegalnych imigrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.