Holandia. Armatki wodne i policjanci na koniach przeciwko protestującym

Holandia. Armatki wodne i policjanci na koniach przeciwko protestującym
Protesty w Amsterdame (fot. Jeroen Jumelet / ANP / EPA / PAP)

Z użyciem armatek wodnych i funkcjonariuszy na koniach amsterdamska policja rozproszyła demonstrantów, którzy protestowali w sobotę przeciwko ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa.

Policja użyła w sobotę armatek wodnych wobec uczestników nielegalnej demonstracji przeciwników obostrzeń związanych z pandemią. Na niedzielę zapowiedziane są kolejne protesty.

W godzinach porannych rozpoczął się nielegalny protest na amsterdamskim Museumplein. Według policji zgromadziło się tam około 500 osób.

"Demonstracja nie została zgłoszona i jest nielegalna” - poinformowano PAP w biurze prasowym policji w Amsterdamie, w związku z czym gmina wydała zarządzenie o jej rozwiązaniu.

Jak informuje portal NOS, policja użyła armatek wodnych, tłum rozpraszali też funkcjonariusze na koniach. Według portalu dokonano licznych aresztowań. Na niedzielę zapowiedziana jest w Arenaparku demonstracja przeciwko lewicowej burmistrz Amsterdamu Femke Halsemie. Protestować będą również działacze antyfaszystowscy w Westerpark.

Natomiast jeszcze w sobotę odbędzie się kurdyjska demonstracja. Tym razem z okazji święta Newroz – kurdyjskiego Nowego Roku.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Hilaire Belloc

Co kryje się za słowem „Europa”? Hilaire Belloc daje odpowiedź: „Europa to wiara”, „Europa to Kościół”. Słowa Belloca są dziś dla wielu równie bulwersujące (a może nawet bardziej), jak w czasach publikacji tej książki -...

Skomentuj artykuł

Holandia. Armatki wodne i policjanci na koniach przeciwko protestującym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.