Holenderska policja zatrzymała aktywistę klimatyczną Gretę Thunberg

Holenderska policja zatrzymała aktywistę klimatyczną Gretę Thunberg
Greta Thunberg (Fot. PAP/EPA/RAMON VAN FLYMEN)
PAP/x.com/dm

Holenderska policja zatrzymała w sobotę słynną aktywistę klimatyczną Gretę Thurnberg wraz z grupą innych demonstrantów, która brała udział w proteście i usiłowała zablokować ważną autostradę A12 prowadzącą do Hagi - podaje AFP.

Thurnberg brała udział w proteście wraz z kilkuset innymi aktywistami klimatycznymi, którzy sprzeciwiają się wszelkim subwencjom oraz ulgom podatkowym wspierającym de facto wykorzystywanie paliw kopalnych.

Autostrada A12 była w ostatnich miesiącach wielokrotnie blokowana na wiele godzin przez demonstrantów; podczas poprzednich takich akcji klimatycznych policja przewoziła zatrzymanych aktywistów autobusami do innych części miasta, gdzie ich wypuszczano.

DEON.PL POLECA

Organizacja klimatyczna Extinction Rebellion

Tym razem Thurnberg i kilkudziesięciu innych zatrzymanych również ulokowano w autokarze, na razie nie wiadomo jednak, czy zostaną oni wypuszczeni.

Organizacja klimatyczna Extinction Rebellion poinformowała przed demonstracją, że jej aktywiści zablokują autostradę, ale duże oddziały funkcjonariuszy, w tym policja konna, uniemożliwiły im dostanie się na A12 - podaje AP.

Agencja przypomina, że Thurnberg, która jest Szwedką, była już wielokrotnie karana grzywnami za udział w protestach i nieposłuszeństwo obywatelskie, zarówno we własnym kraju, jak i w Wielkiej Brytanii.

PAP/x.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Holenderska policja zatrzymała aktywistę klimatyczną Gretę Thunberg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.