IMGW: intensywne opady śniegu na wschodzie kraju; będą zwieje i zamiecie śnieżne

IMGW: intensywne opady śniegu na wschodzie kraju; będą zwieje i zamiecie śnieżne
(fot. PAP/Darek Delmanowicz)
1 miesiąc temu
PAP / jb

Intensywne opady śniegu występują cały czas na wschodzie kraju. Najsilniej pada na Podlasiu – powiedziała PAP synoptyczka IMGW Edyta Socha. Dodatkowo na tym terenie wieje. Dlatego już wieczorem spodziewać się można zawiei i zamieci śnieżnych na tym obszarze.

 

"Najsilniejsze opady występują na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Na szczęście strefa opadów przesuwa się zgodnie z planem na północ" – przekazała w poniedziałek po południu synoptyczka. Jak dodała, najsilniej w tym momencie pada na Podlasiu, aczkolwiek w całym pasie wschodnim opady śniegu są intensywne.

Taka pogoda utrzyma się w poniedziałek wieczorem, a także na pewno w nocy z poniedziałku na wtorek. Mieszkańcy wschodu kraju muszą liczyć się z tym, że będzie ślisko i będzie ograniczona widoczność. "Intensywnym opadom śniegu towarzyszyć będzie znaczne ograniczenie widzialności – niekiedy do kilkuset metrów" – wyjaśniła synoptyczka.

Wieje tam też wiatr. "W porywach wiatr będzie osiągał 65 km/h. Przy takiej ilości śniegu, będzie powodował, że wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne" – powiedziała synoptyk.

Ponadto tam, gdzie spadało dużo śniegu, który zdążył jednak już trochę stopnieć w ciągu dnia (było około 1 st. C) – w nocy przy minusowej temperaturze, będą oblodzenia. I na to na drogach muszą szczególnie uważać kierowcy.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP
20,94 zł
29,90 zł

Orzeł w kurniku to ja sprzed lat. A może także ty? Może nim byłeś? Może jeszcze czasami bywasz? A może, co gorsza, nadal tkwisz w miejscu, które nie jest twoim naturalnym światem? W takim razie...

Skomentuj artykuł

IMGW: intensywne opady śniegu na wschodzie kraju; będą zwieje i zamiecie śnieżne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.