IMGW ostrzega przed gęstą mgłą i marznącą mżawką

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą i marznącą mżawką
(fot. unsplash.com)
PAP / jb

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą ograniczającą widoczność w południowej Polsce. Alerty obowiązują w trzech województwach. W Wielkopolsce pojawi się też marznąca mżawka, która może powodować gołoledź.

 

Alerty pierwszego stopnia wydano dla powiatów w województwach: małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Na tych obszarach prognozuje się występowanie gęstej mgły, w zasięgu której widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m. IMGW ostrzega też przed marznącymi opadami mżawki powodującej gołoledź, które mogą wystąpić lokalnie w woj. wielkopolskim: w Poznaniu i powiecie poznańskim.

Również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o pogarszających się lokalnie warunkach drogowych i apeluje do kierowców o ostrożność. GDDKiA podała, że mgły występują na terenie województw: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego. Z kolei przelotne opady deszczu, śniegu z deszczem lub śniegu występują w woj. zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halik

Wiara poza utartymi scenariuszami 

Czy puste kościoły w czasie pandemii to zapowiedź przyszłości chrześcijaństwa?
Czy wymuszony post od Eucharystii jest przejawem Bożej pedagogiki, a może uderzeniem w podstawy naszej wiary?
Czy współczesnego...

Skomentuj artykuł

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą i marznącą mżawką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.