Inauguracyjne zwycięstwo Realu Madryt w Lidze Hiszpańskiej

(fot. PAP/EPA/Salvador Sas)
PAP / df

Piłkarze Realu Madryt od wyjazdowej wygranej z Celtą Vigo 3:1 rozpoczęli sezon 2019/20 hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewskim" nie przeszkodziła absencja kontuzjowanego Edena Hazarda oraz czerwona kartka Luki Modrica.

Prowadzenie Realowi już w 12. minucie dał Karim Benzema. Francuz wykorzystał dośrodkowanie Garetha Bale'a i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Sytuacja gości skomplikowała się w 56. minucie. Wtedy po brzydkim faulu z boiska wyrzucony został Modric. Celta przewagi zawodnika nie potrafiła jednak wykorzystać, a w dodatku już pięć minut później przegrywała 0:2. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Toni Kross. W 80. natomiast koronkową akcję Realu wykończył Lucas Vazquez.

Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie Ikera Losady w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Dzień wcześniej niespodziewanie od porażki obronę tytułu rozpoczęła Barcelona. Po efektownym golu Aritza Aduriza w 89. minucie "Duma Katalonii" przegrała na wyjeździe z Athletic Bilbao 0:1.