IO: Biathlonistki powalczą o dobre miejsce

IO: Biathlonistki powalczą o dobre miejsce
Czy Agnieszka Cyl wraz z koleżankami będzie w stanie powalczyć o medal? (fot. PAP/Grzegorz Momot)
PAP/PR

Spośród polskich sportowców startujących we wtorek w igrzyskach w Vancouver największe szanse na wysokie miejsce ma sztafeta biathlonistek. Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska i Agnieszka Cyl mogą nawet walczyć o medal.

Polki spisały się rewelacyjnie w biegu na 15 km. Nowakowska zajęła piąte miejsce, Cyl siódme, a Pałka 15. W późniejszym biegu ze startu wspólnego było już znacznie gorzej, zawiodło strzelanie. We wtorek nie będą należały do faworytek, ale przy bezbłędnym strzelaniu mogą zagrozić najlepszym - Niemkom, Rosjankom, Szwedkom, czy Norweżkom.

Atmosfera w ekipie jest bardzo dobra. "Czuję, że te igrzyska zespoliły nas. Jesteśmy bardzo życzliwe wobec siebie, kibicujemy sobie wzajemnie, nie ma zazdrości, żadnych wewnętrznych przepychanek. To jest bardzo miłe i uważam, że ta atmosfera nas dopinguje. Jesteśmy teamem, który stać na to, by zajmować wysokie lokaty" - oceniła Nowakowska.

W sztafetach każda z czterech biathlonistek będzie miała do pokonania sześć kilometrów, dwukrotnie odwiedzając strzelnicę. Liczącą 150 metrów karną rundę będą musiały pokonać, jeśli pięciu krążków nie strącą w ośmiu próbach (po trzech doładowaniach).

W biegu panczenistów na 10 000 m wystąpi Sebastian Druszkiewicz. Polak w pierwszej parze pojedzie z Amerykaninem Ryanem Bedfordem. W skicrossie rywalizować będzie Karolina Riemen. Po raz pierwszy miłośnikom łyżwiarstwa figurowego zaprezentują się solistki. W programie krótkim jako czwarta z 30 zgłoszonych wystąpi Anna Jurkiewicz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

IO: Biathlonistki powalczą o dobre miejsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.