IO: "Pechowe" złoto dla gospodarzy w curlingu

PAP / ŁK

Kanada zdobyła złoty medal olimpijski w curlingu mężczyzn. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, na trzeciej pozycji uplasowali się Szwajcarzy. To był trzynasty złoty medal wywalczony przez reprezentację gospodarzy w Vancouver.

Kanadyjczycy obronili tytuł wywalczony cztery lata temu, gdy w finale w Pinerolo wygrali 10:4 z Finlandią. Brązowy medal zdobyli wtedy Amerykanie, po zwycięstwie nad Wielką Brytanią 8:6.

Cztery lata po igrzyskach w Turynie wysoką formę z tej czwórki zaprezentowali tylko Kanadyjczycy. Amerykanie zajęli dziesiąte miejsce, Finów zabrakło na igrzyskach.

Kanadyjczycy, którzy byli faworytami turnieju, w finale pokonali Norwegów 6:3. W spotkaniu o brązowy medal Szwajcarzy wygrali ze Szwedami 5:4.

Zespół "Klonowego Liścia" do zwycięstwa poprowadził 43-letni Kevin Martin, dla którego wynik spotkania miał prestiżowe znaczenie. Osiem lat temu Martin był w drużynie, która podczas igrzysk w Salt Lake City przegrała z Norwegią i zdobyła srebrny medal. Wtedy Martin zbyt lekko zagrał ostatni kamień, co kosztowało jego zespół olimpijski tytuł.

Złoto dla Kanady oznacza, że gospodarze dzień przed zakończeniem igrzysk zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji medalowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IO: "Pechowe" złoto dla gospodarzy w curlingu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.