IO: Podwójne zwycięstwo Amerykanów w kombinacji

inf.wł/PR

Złotym medalistą w kombinacji norweskiej (duża skocznia + bieg na 10 km) został Amerykanin Bill Demong. Srebro zdobył jego rodak Johnny Spillane, a brąz Austriak Bernhard Gruber.

Konkurs skoków odbywał się w anormalnych warunkach. Z powodu silnego wiatru najpierw przerwano zawody, by po pewnym czasie je przeprowadzić przy niewiele lepszej aurze. Nic dziwnego, że wyniki były zadziwiające. Skoki wygrał Austriak Bernhard Gruber, a takie tuzy kombinacji jak Fin Hannu Manninen, Francuz Jason Lamy Chappuis, czy inny Fin Anssi Koivuranta zajmowali dalsze pozycje. O ile jeszcze Manninen był 16, to miejsca pozostałej dwójki szokowaly: Chappuis 29, Koivuranta 44. Wielu zawodników podkreśłało w wypowiedziach bezmyślność jury, które zdecydowało się przeprowadzić konkurs skoków za wszelką cenę.

W biegu wiatr już tak nie przeszkadzał, zawody trzeba bylo dokończyć. W połowie dystansu Gruber stracił już swoje 34 sek. przewagi nad Amerykaninem Johnnym Spillanem. Dogonił go również inny Amerykanin Bill Demong. I tak w trójkę uciekali reszcie stawki. Na 500 m przed metą zaatakował Demong i dojechał do mety z przewagą 4 sek. na kolegą z reprezenatcji Spillanem. Gruber był trzeci ze stratą 10,6 sek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

IO: Podwójne zwycięstwo Amerykanów w kombinacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.