IO: Upadek Lindsey Vonn, złoto dla Marii Riesch

Niemka Maria Riesch wywalczyła złoty medal w superkombinacji. Srebro zdobyła Amerykanka Julia Mancuso, a brąz Szwedka Anja Paerson.

Po zjeździe prowadziła oczywiście Lindsey Vonn. Amerykanka, w tej specjalności przegrywać nie lubi. W tym sezonie zdarzyło jej się to tylko raz w St. Moritz, gdzie zajęła 5 miejsce. 0,33 sek. straty miała Maria Riesch. Na trzecim miejscu, ze stratą 0,80 sek., znajdowała się kolejna Julia Mancuso.

Vonn miała zdobyć w czwartek swój drugi medal na Igrzyskach. Ale Amerykanka za slalomem nie przepada. I tym razem nie dojechała do mety. Zahaczyła o jedną z bramek, upadła i marzenia o medalu się skończyły. Złoto przypadło Riesch, która slalom pojechała równie dobrze jak i zajazd. Brąz wywalczyła Paerson, która po zjeździe była 7.

Nasza Agnieszka Gąsienica - Daniel, specjalistka od slalomu giganta, start w superkombinacji potraktowała jako przetarcie. I spisała się przyzwoicie. Z 29 miejsca po zjeździe, nieźle pojechała slalom i awansowała na pozycję 25.