IO: Złoty medal Szwedek w curlingu

Reprezentacja Szwecji triumfowała drugi raz z rzędu w olimpijskim turnieju curlingu kobiet. W finale w Vancouver pokonała Kanadę 7:6 po dogrywce. Brązowy medal wywalczyły Chiny, po zwycięstwie ze Szwajcarią 12:6.

Kierowane przez 43-letnią Anette Norberg zawodniczki "Trzech Koron" powtórzyły osiągnięcie sprzed czterech lat. Na oczach 5600 kibiców, w tym szwedzkiej pary królewskiej, w finale pokonały drużynę gospodarzy. Szczególne powody do radości miała jej siostra Catherina Lindahl, która w piątek skończyła 40 lat.

Kanadyjki były bliskie zwycięstwa, gdyż prowadziły już 6:4. W decydujących momentach rywalki ratowała z opresji Norberg.

Brązowy medal dla Chinek, które jako mistrzynie świata uchodziły przed zawodami za główne kandydatki do końcowego sukcesu. Szwajcarki w dwóch poprzednich olimpiadach plasowały się na drugim miejscu, a Mirjam Ott straciła szansę na trzeci medal w karierze.