Ireneusz Jeleń znowu trafia, Auxerre - Le Mans 2:1

PAP/PR

Ireneusz Jeleń zdobył gola dla Auxerre w meczu 29. kolejki ekstraklasy Francji. Jego zespół pokonał u siebie Le Mans 2:1 i awansował na pierwsze miejsce. Jeleń został zmieniony w 88. minucie, a całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Dariusz Dudka. To już dziesiąty gol napastnika reprezentacji Polski w tym sezonie Ligue 1.

Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg. Jeleń pokonał bramkarza gości w 25. minucie. Rywale doprowadzili do wyrównania w 90. minucie (Thorstein Helstad), ale chwilę potem - już w doliczonym czasie gry - zwycięstwo Auxerre zapewnił Benoit Pedretti.

Dzięki wygranej piłkarze Auxerre zajmują pierwsze miejsce w tabeli, jednak dotychczasowy lider - Bordeaux - rozegrał dwa mecze mniej. W niedzielę "Żyrondyści" podejmą u siebie Lille, w którym występuje Ludovic Obraniak.