Jakub Błaszczykowski Piłkarzem Roku 2010

Jakub Błaszczykowski Piłkarzem Roku 2010
Jakub Błaszczykowski (w żółtej koszulce) w barwach Borussi Dortmund w meczu przeciwko Karpatom Lwów (Liga Europy) (fot. PAP/EPA/BERND THISSEN)
PAP/PR

Pomocnik reprezentacji Polski i Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski otrzymał w niedzielę tytuł Piłkarza Roku 2010 w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". Trenerem Roku uznano Michała Probierza, a Osobowością Roku - Tomasza Frankowskiego.

Błaszczykowski, który triumfował również w 2008 roku, nie mógł odebrać osobiście nagrody, ponieważ w niedzielne popołudnie rozgrywał mecz w niemieckiej ekstraklasie. Jego Borussia pokonała na wyjeździe FC Nuernberg 2:0.

"Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że ta nagroda będzie zapowiedzią lepszego następnego roku w polskim futbolu. W tym mijającym nie mieliśmy zbyt wielu powodów do radości" - przyznał laureat, którego wypowiedź uczestnicy gali mogli obejrzeć na telebimie.

Podczas uroczystości w Warszawie Błaszczykowskiego reprezentował jego wujek, były piłkarz kadry narodowej Jerzy Brzęczek.

DEON.PL POLECA

Wśród nominowanych do tytułu Piłkarza Roku, oprócz zawodnika Borussii, znaleźli się dwaj napastnicy: Ireneusz Jeleń (Auxerre) i Robert Lewandowski (Borussia Dortmund). Obaj byli nominowani również... w ubiegłym roku. Wtedy jednak wygrał pomocnik Mariusz Lewandowski.

Trenerem Roku został Michał Probierz, którego Jagiellonia Białystok wywalczyła niedawno mistrzostwo rundy jesiennej. Z kolei Osobowością Roku uznanego obecnego podopiecznego Probierza - Tomasza Frankowskiego, w przeszłości nagrodzonego tytułami Odkrycie Roku, a później Ligowiec Roku.

Piłkarz Roku - Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)

Osobowość Roku - Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok)

Trener Roku - Michał Probierz (Jagiellonia Białystok)

Odkrycie Roku - Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)/ Maciej Jankowski (Ruch Chorzów)

Ligowiec Roku - Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

Drużyna Roku - Lech Poznań

Obcokrajowiec Roku - Manuel Arboleda (Lech Poznań)

Pierwszoligowiec Roku - Adam Cieśliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jakub Błaszczykowski Piłkarzem Roku 2010
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.