Japonia nałoży surowe sankcje na Rosję. Decyzja zapadnie w piątek

Japonia nałoży surowe sankcje na Rosję. Decyzja zapadnie w piątek
fot. PAP/EPA/JIJI PRESS
PAP / pk

Rząd Japonii przygotowuje zestaw surowych sankcji i kontroli eksportowych przeciwko Rosji po jej inwazji na Ukrainę; zostaną ogłoszone w piątek - oświadczył w czwartek japoński premier Fumio Kishida po wideokonferencji z przywódcami państw grupy G7.

Kishida rozmawiał przez łączę wideo z przywódcami USA, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Kanady oraz Unii Europejskiej. Rozmowy miały dotyczyć rosyjskiej agresji i sposobów zmuszenia Moskwy do deeskalacji - podała na początku spotkania agencja Kyodo.

Japoński premier potępił Putina

Japoński premier ocenił wcześniej w czwartek, że "dokonana przez Rosję inwazja zatrzęsła fundamentami ładu międzynarodowego" i jest "jednostronnym odrzuceniem istniejących warunków przy użyciu siły". Potępił działania Rosji i apelował do społeczności międzynarodowej o jedność.

Władze Japonii ogłosiły już w środę jeden pakiet sankcji przypominających te wprowadzone przez USA. Zawiera restrykcje wizowe dla urzędników z separatystycznych regionów Donbasu, zamrożenie ich aktywów oraz zakaz handlu z tymi regionami. Ograniczono również obrót rosyjskimi obligacjami skarbowymi w Japonii.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Japonia nałoży surowe sankcje na Rosję. Decyzja zapadnie w piątek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.