Jastrzębski Węgiel wygrywa po raz drugi

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali po raz drugi w pierwszej rundzie play off Delektę Bydgoszcz. Podobnie jak w niedzielę, w poniedziałkowym meczu gospodarze wygrali 3-1 (19, -21, 22, 22).

W niedzielę emocjonujące były tylko dwa sety, w poniedziałek walka trwała w trzech partiach. Jedynie w pierwszej odsłonie Jastrzębski Węgiel poradził sobie dość szybko i wygrał do 19. W pozostałych setach emocji bylo jednak więcej. Gospodarze wygrali m.in. dzięki wspaniałej postawie Igora Judina, wybranego MVP meczu. Ale siatkarze Delekty na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Jastrzębski Węgiel prowadzi w play off 2-0 (gra się do trzech zwycięstw). Teraz rywalizacja przenosi się do Bydgoszczy. W czwartek Delecta będzie mieć szansę na zmniejszenie strat.