Jeleń znowu trafia i to dwukrotnie

Ireneusz Jeleń zdobył dwie bramki dla AJ Auxerre w wyjazdowym meczu z liderem ligi francuskiej Girondins Bordeaux, wygranym 2:1. Dzięki zwycięstwu drużyna gości awansowała na trzecie miejsce w tabeli. To ósmy i dziewiąty gol Polaka w tym sezonie.

Bordeaux prowadziło od szóstej minuty po trafieniu Benoita Tremoulinasa. W 63. minucie Jeleń wyrównał precyzyjnym strzałem lewą nogą, a w 84. minucie umieścił piłkę w bramce po wcześniejszym strzale w poprzeczkę. Obrońca AJ Auxerre Dariusz Dudka całe spotkanie obserwował z ławki rezerwowych.

Mimo porażki, "Żyrondyści" wciąż prowadzą w tabeli - mają 52 punkty, ale rozegrali jeden mecz mniej od pozostałych drużyn z czołówki. Tyle samo punktów ma Montpellier, a Auxerre traci do lidera jeden punkt.