Justyna Kowalczyk w drodze do Vancouver 2010

Justyna Kowalczyk w drodze do Vancouver 2010
Justyna Kowalczyk i prezes PZN Apoloniusz Tajner (fot. deon.pl/ŁK)
10 lat temu
inf. wł./PR

W Krakowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem kadry polskich biegaczek i biegaczy narciarskich. Wzięła w niej udział m.in. mistrzyni świata Justyna Kowalczyk.

Konferencja poświęcona była przygotowaniom do nowego sezonu i głównej imprezy, czyli Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. A przygotowania były długie i żmudne, co na pewno da się odczuć w pierwszych startach.

„Z pewnością na początku nie będę w pełnym gazie. Ale jak dostanę parę razy kopa, to później wszystko się ułoży. Potrzebuję około 30 startów, żeby być w optymalnej dyspozycji. Jeżeli w głowie wszystko będzie się układało pomyślnie, to zmęczenie poczuję dopiero w kwietniu” - powiedziała Justyna Kowalczyk.

Nasza mistrzyni była bardzo zadowolona z wykonanej pracy. Podobnie pozostali uczestnicy konferencji: Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Janusz Krężelok i Mariusz Michałek.

„Poprzedni sezon dodał mi trochę skrzydeł i motywacji. Zobaczymy jak będzie w tym roku” - powiedziała Sylwia Jaśkowiec. Z jej występami, zwłaszcza w sztafecie wiążemy w tym sezonie również duże nadzieje.

Piątego listopada nasza kadra wyjedzie do Szwecji, gdzie oprócz treningów planowany jest także start w zawodach FIS. W połowie miesiąca ekipa przeniesie się do norweskiego Beitostolen, gdzie 21. listopada odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Justyna Kowalczyk w drodze do Vancouver 2010
Komentarze (2)
F
fan
4 listopada 2009, 15:43
Fajna i zdolna i ładna dziewczyna!
D
dobmar@wp.pl
3 listopada 2009, 22:50
Życzę jej sukcesów na olimpiadzie.Trzymam kciuki.To moja ulubiona dyscyplina sportu.

Skomentuj artykuł

Justyna Kowalczyk w drodze do Vancouver 2010
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.