Kanada: górnicy uwięzieni kilometr pod ziemią. Wychodzą na powierzchnię po drabinach

Kanada: górnicy uwięzieni kilometr pod ziemią. Wychodzą na powierzchnię po drabinach
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Grupa 39 górników utknęła kilometr pod ziemią w kopalni w kanadyjskim mieście Ontario. Z powodu awarii wind 19 górników za pomocą drabin wydostało się na powierzchnię.

Górnicy rozpoczęli pracę w niedzielę rano, a cztery i pół godziny później doszło do wypadku, w wyniku którego został zablokowany szyb windowy - relacjonuje stacja CTV.

Akcja ratunkowa górników

Od poniedziałku trwa akcja ratunkowa, wszyscy uwięzieni pod ziemią mają dostęp do wody, jedzenia i leków, nikt nie został ranny - przekazała firma Vale, będąca właścicielem wydobywającej miedź, nikiel i metale szlachetne kopalni.

Rozproszeni w kilku grupach górnicy utknęli na głębokości od 1200 do 900 metrów pod ziemią. Wychodzą na powierzchnię poprzez system awaryjnych drabin. Słabsze i wycieńczone osoby są wciągane na górę linami przez ratowników. Wszyscy są zabezpieczeni uprzężami.

Źródło: PAP / tk

DEON.PL POLECA

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Kazimierz Panuś

Książka ukazuje postać świętej Kingi z całym bogactwem jej pięknej osobowości i kolei losu. Księżniczka węgierska, po ślubie, zostawszy księżną krakowsko-sandomierską, współrządzi z mężem. Wykazuje wielką mądrość i rozsądek w swych działaniach: stara się o...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kanada: górnicy uwięzieni kilometr pod ziemią. Wychodzą na powierzchnię po drabinach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.