Kiedy odbędzie się wizyta w Kijowie przywódców Niemiec, Francji i Włoch

Kiedy odbędzie się wizyta w Kijowie przywódców Niemiec, Francji i Włoch
Prezydent Francji Emmanuel Macron (fot. Ludovic Marin/AFP/EPA/PAP)
PAP/mk

Przywódcy Niemiec, Francji i Włoch planują udać się z wizytą do Kijowa. Ich przyjazd do stolicy Ukrainy miałby się odbyć przed planowanym pod koniec czerwca szczytem G7.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Włoch Mario Draghi planują udać się do Kijowa - podał w sobotę "Bild am Sonntag". Według informacji gazety wizyta ma się odbyć jeszcze przed szczytem grupy państw G7, który jest planowany na 26-28 czerwca.

DEON.PL POLECA
Berlin i Paryż od dawna prowadziły rozmowy na temat wspólnej podróży do stolicy Ukrainy - pisze "Bild am Sonntag". Macron miał naciskać, aby doszło do niej po wyborach do Zgromadzenia Narodowego, izby niższej francuskiego parlamentu, które odbędą się 12 i 19 czerwca. Pomysł zaproszenia do udziału w podróży premiera Draghiego miał wyjść od strony francuskiej.

Wizyta w Kijowie Scholza, Macrona i Draghiego powinna świadczyć o europejskiej jedności w stosunku do Ukrainy - skomentowała gazeta. Wszystkie trzy kraje obwiniane są o opieszałość w pomocy dla walczącej Ukrainy i o nadmierne uwzględnianie interesów rosyjskiego agresora w konflikcie, który Władimir Putin rozpętał 24 lutego br.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Kiedy odbędzie się wizyta w Kijowie przywódców Niemiec, Francji i Włoch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.