Kiedy wrócą wesela? Znamy możliwą datę

Kiedy wrócą wesela? Znamy możliwą datę
(fot. depositphotos.com)
2 miesiące temu
PAP / df

Chcemy jak najszybciej opracować wytyczne dotyczące bezpieczeństwa organizacji wesel - powiedziała wiceminister rozwoju. Podała także prawdopodobną datę odmrożenia branży ślubnej.

Wiceminister rozwoju, Olga Semeniuk, w rozmowie z PAP, przyznała, że liczy na to, że od 1 czerwca będzie można odmrażać kolejne branże gospodarki, w tym ślubną.

O obostrzeniach dotyczących m.in. liczby osób na weselach oraz wytycznych w sprawie powierzchni, na której mogą odbywać się tego typu imprezy, wiceminister rozwoju rozmawiała we wtorek podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami branży ślubnej.

"Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji" - powiedziała wiceszefowa ministerstwa rozwoju w rozmowie z PAP.

Przypomniała, że ceremonie ślubne odbywają się obecnie przy ograniczonej liczbie osób, natomiast wesela "nie są na razie zalecane".

Semeniuk liczy na to, że w ciągu niespełna dwóch tygodni będzie można - na podstawie ewaluacji i kontroli stanu epidemicznego - zaplanować odmrażanie kolejnych dziedzin polskiej gospodarki.

"Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać - w czwartym etapie - kolejne branże, wśród nich również ślubną" - podkreśliła. Jednocześnie zaznaczyła, że ostateczną decyzję podejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
29,94 zł
49,90 zł

Kobiecość – siła, która zmienia świat

Kobieta w wielkim mieście to cykl osobistych i wzruszających wywiadów ze znanymi kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej...

Skomentuj artykuł

Kiedy wrócą wesela? Znamy możliwą datę
Komentarze (2)
~Sandra Świercz
12 czerwca 2020, 00:12
Skoro już odmrozili to komus może pomóc ta strona Chrzcinyikomunie-pl :D
MM
~Martin M
20 maja 2020, 21:39
Czy moglby nie uzywac manipulacji przy tworzeniu tytułów do artykułów? Bede wdzieczny. Mam osobiscie dosc tego pieprzonego nlp ktore widze ze stosujecie na tym portalu.

Skomentuj artykuł

Kiedy wrócą wesela? Znamy możliwą datę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.