Kolejna porażka Lecha Poznań, remis w Lubinie

Piłkarze Górnika Zabrze cieszą się po zdobyciu drugiej bramki w meczu z Lechem Poznań (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

W niedzielnych spotkaniach piłkarskiej Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Lecha Poznań 2:0, a Zagłębie Lubin zremisowało bezbramkowo z Ruchem Chorzów.

Nie idzie Lechowi w rozgrywkach ligowych. Mistrzowie Polski przegrali czwarty mecz z rzędu i przegrali zasłużenie. W pierwszej połowie poznaniacy chcieli zacząć od mocnego uderzenia, ale zamiast ciosów wyszło kilka pchnięć, które zabrzanom krzywdy nie mogły zrobić.

W miarę upływu czasu inicjatywę przejmowali gospodarze. I trafili do bramki Lecha na minutę przed przerwą. Po zamieszaniu w polu karnym znakomicie zachował się Marcin Wodecki. Wpakował piłkę do siatki gości z czterech metrów.

Na drugą połowę piłkarze Lecha wyszli bardziej zmotywowani, lecz motywacji starczyło tylko do 67 minuty. Wtedy bowiem znowu popisał się Wodecki. Tym razem świetnie uderzył z 18 metrów, a Jasmin Burić źle obliczył lot piłki i padając na ziemię ledwie musnął ją rękami. Futbolówka przeleciała ponad nim i wpadła do siatki.

W 77 minucie czerwoną kartkę otrzymał Dimitrije Injac i Lech kończył spotkanie w „10”. Czerwoną kartką, w ostatniej sekundzie meczu, ukarany został również za domniemane uderzenie w twarz Manuela Arboledy piłkarz Górnika Mariusz Przybylski.

1:0 Marcin Wodecki (44’), 2:0 Marcin Wodecki (67’)