Kolejna wizyta delegacji UEFA w Polsce

Kolejna wizyta delegacji UEFA w Polsce
PAP / ŁK

Po dyrektorze organizacyjnym turnieju Euro 2012 Martinie Kallenie, który w zeszłym tygodniu był w Polsce, do naszego kraju przyjechała kolejna delegacja UEFA. Przedstawiciele europejskiej federacji najpierw odwiedzili Poznań, a następnie udali się do Gdańska.

"Gościliśmy dyrektora operacyjnego UEFA Heimo Schirgiego, eksperta ds. zarządzania stadionami Claudio Caila-Muellera oraz eksperta ds. transportu Emanuela Fanhausera. Odbyliśmy dwa typowo robocze spotkania, podczas których przedstawiciele UEFA zapoznali się z postępem prac na naszym stadionie, z realizowanymi i planowanymi inwestycjami drogowymi oraz z rozbudową portu lotniczego.

W sferze ich zainteresowań leży bowiem odpowiednie przygotowanie stadionów na czas mistrzostw oraz organizacja transportu w trakcie ich trwania, a szczególnie w dni rozgrywania meczów, kiedy kibice będą masowo przemieszczać się z lotniska i hoteli na stadion oraz do miejsc, gdzie będą znajdować się tzw. fanzones. W tych spotkaniach po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz straży miejskiej" - powiedział rzecznik prasowy Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012 Michał Brandt.

Po odwiedzeniu Poznania i Gdańska szwajcarskiej delegacji uda się do Warszawy i Wrocławia. - Następnej wizyty przedstawicieli UEFA na tak wysokim szczeblu możemy spodziewać się dopiero po zakończeniu mistrzostw świata - podsumował Michał Brandt.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolejna wizyta delegacji UEFA w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.