Kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia: mamy dziś spotkanie

Kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia: mamy dziś spotkanie
(Fot. pl.depositphotos.com)
1 miesiąc temu
Polsat News/dm

- Wydaje mi się, że będziemy podchodzić do tej sytuacji lokalnie, punktowo, powiatami - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o możliwym lockdownie. Dziś ma odbyć się spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego oraz wojewodów z premierem, na którym mogą zapaść decyzje w sprawie ewentualnych obostrzeń.

Wiceminister Kraska na antenie Polsat News był pytany o ewentualne obostrzenia związane z rosnącą liczbą zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa, a także o wymogi dotyczące szczepień.

 - My na bieżąco monitorujemy tę sytuację. W tych województwach, w których jest zdecydowanie mniej osób zaszczepionych, widzimy nie tylko zwiększoną liczbę nowych przypadków, ale także zdecydowanie większe obłożenie łóżek pacjentami z COVID-19 - poinformował Waldemar Kraska.

Jeśli chodzi o obostrzenia, to „wydaje mi się, że będziemy podchodzić do tej sytuacji lokalnie, punktowo powiatami” - poinformował.

Jak poinformował Kraska dziś odbędzie się spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego oraz wojewodów z premierem.

- Mamy dziś spotkanie ze wszystkimi wojewodami i premierem Morawieckim oraz odbędzie się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, na którym te decyzje będą zapadały - poinformował dziennikarzy.

Dodał, że „na obecną chwilę nie widzimy takiej potrzeby, aby wprowadzać jakieś restrykcje, ale to zależy tylko i wyłącznie od nas (wszystkich - red.)”.Polsat News/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia: mamy dziś spotkanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.