Koronawirus. Ilu obywateli Unii Europejskiej jest już zaszczepionych przeciw Covid-19?

Koronawirus. Ilu obywateli Unii Europejskiej jest już zaszczepionych przeciw Covid-19?
Fot. Chema Moya/EPA/PAP
PAP/mk

Unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides poinformowała, że 65 proc. dorosłych mieszkańców UE jest w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19.

"65 proc. dorosłych w Unii Europejskiej jest w pełni zaszczepionych. Robimy duże postępy w kierunku naszego celu - 70 proc." - napisała Kyriakides.

"W dalszym ciągu wspieramy państwa członkowskie w ich wysiłkach na rzecz szczepień (...)" - dodała. 

Wielka Brytania: najwięcej zakażeń od trzech tygodni

Ponad 33 tys. nowych zakażenia koronawirusem wykryto w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii, najwięcej od trzech tygodni - poinformowały władze w czwartek. Zarejestrowano też 94 zgony z powodu Covid-19.

DEON.PL POLECA

Po zniesieniu niemal wszystkich restrykcji covidowych w Anglii, co nastąpiło 19 lipca, nie doszło do gwałtownego wzrostu liczby nowych zakażeń, czego się spodziewano. Chwilowo ich liczba spadła, ale teraz powoli rośnie.

Podany w czwartek bilans jest o prawie 3,5 tys. nowych infekcji wyższy niż w środę i o niemal 3000 wyższy niż przed tygodniem. Natomiast w ciągu ostatnich siedmiu dni wykryto ich łącznie 199,2 tys. - o 8,6 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu dniach.

Liczba w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 w Wielkiej Brytanii przekroczyła 40 mln osób, co stanowi 75,7 proc. dorosłych mieszkańców kraju. Przynajmniej pierwszą dawkę otrzymało 47,17 mln, czyli 89,2 proc. dorosłych. 

Włochy: teraz szczepią się młodzi. Bezpłatne bilety na mecz i lody jako zachęta

65 proc. ludności Włoch powyżej 12. roku życia zakończyło już szczepienia przeciw Covid-19 - przekazał rząd w czwartek. Jedna piąta osób zaszczepionych w ostatnich dniach należy do grupy wiekowej 12-19 lat.

Media informują o prawdziwym "sprincie" po szczepionki i stosowaniu różnych zachęt w szczycie sezonu wakacyjnego.

Piłkarski klub Roma oferuje bezpłatne bilety na swój sobotni mecz tym, którzy do tego czasu zaszczepią się w jednym z wielkich punktów medycznych w Wiecznym Mieście. W Piemoncie każdy nowy zaszczepiony otrzyma bon na lody. Ekipy medyków urządzają też punkty szczepień przy plażach w nadmorskich kurortach.

W czwartek zanotowano kolejny dobowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem; zarejestrowano 7270 nowych przypadków

W Szwecji przepisy pandemiczne do stycznia 2022 r.

Rząd Szwecji przedłuży o cztery miesiące, do końca stycznia 2022 roku, obowiązywanie przepisów pandemicznych. Powodem jest niepewność związana z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

"Proces szczepień przebiega prawidłowo, ale rozprzestrzenianie się zakażeń nie jest już na niskim poziomie" - wyjaśnił w czwartek premier Szwecji Stefan Loefven.

W drugiej połowie sierpnia szkoły mają rozpocząć nauczanie w normalnym trybie.

W czwartek zdecydowano także o przedłużeniu o 10 miesięcy pomocy dla przedsiębiorców dotkniętych kryzysem wywołanym pandemią. Zmniejszona zostanie jednak maksymalna kwota, jaką będzie mogła otrzymać jedna firma.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Szwecji 1056 nowych zakażeń koronawirusem. Obie dawki szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło dotąd 57,6 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janet Skeslien Charles

Bestseller „New York Timesa”

Niezwykła historia o miłości, przyjaźni i sile literatury w czasach II wojny światowej 

Odkryj świat, w którym magia książek niesie otuchę nawet w najczarniejszej godzinie

Odile dostaje wymarzoną pracę...

Skomentuj artykuł

Koronawirus. Ilu obywateli Unii Europejskiej jest już zaszczepionych przeciw Covid-19?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.