USA. Obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla lekarzy

USA. Obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla lekarzy
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP / tk

Lekarze, którzy mają kontakt z pacjentami, będą mieli obowiązek posiadania dowodu szczepienia przeciw Covid-19 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia USA. Nowe przepisy dotyczą 25 tys. medyków z państwowych placówek.

"Wymagając zaszczepienia się od personelu opieki zdrowotnej, resort ochroni naszych pracowników, a także pacjentów i ludzi, którym służą" - oznajmił w oświadczeniu minister zdrowia Xavier Becerra.

Nowe przepisy dotyczą m.in. lekarzy, naukowców i innych pracowników mających kontakt z pacjentami np. w Narodowych Instytutach Zdrowia i Indiańskiej Służby Zdrowia.

Obowiązek szczepień nie tylko dla lekarzy

To kolejny federalny resort, który zapowiedział nałożenie takiego obowiązku. Wcześniej zrobiło to ministerstwo ds. weteranów, obsługujące sieć szpitali wojskowych, a także Pentagon, który zapowiedział obowiązek szczepień przeciwko Covid-19 dla żołnierzy do połowy września. Osobny wymóg dotyczy też wszystkich pracowników federalnych, choć zamiast szczepionki mogą oni poddawać się regularnym testom na obecność koronawirusa.

Wymogi szczepień dla swoich pracowników wprowadziły też władze niektórych stanów i miast, a także jedne z największych korporacji, w tym Walmart i Google oraz sieci prywatnych szpitali.

DEON.PL POLECA

Wymogi te, połączone z nadejściem nowej fali zakażeń koronawirusem, która przytłoczyła szpitale w części kraju, sprawiły, że w ostatnich tygodniach wzrosła liczba szczepiących się osób. Jak dotąd, według oficjalnych danych, w pełni zaszczepiło się 50,3 proc. ludności USA, w tym 61 proc. dorosłych.

Źródło: PAP / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Lucas F. Mateo-Seco, Miguel Brugarolas

Zaskakująco przystępny wykład na temat najważniejszej tajemnicy wiary – Trójcy. Autorzy publikacji, prof. Lucas F. Mateo-Seco oraz prof. Miguel Brugarolas, prezentują problematykę dotycząca najważniejszej tajemnicy wiary, wyjaśniając w zdumiewająco przejrzysty sposób, co Bóg o swojej...

Skomentuj artykuł

USA. Obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla lekarzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.