Korsyka oraz region PACA wprowadzają obostrzenia sanitarne

Korsyka oraz region PACA wprowadzają obostrzenia sanitarne
(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

Korsyka oraz region Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże (PACA) na południu Francji wprowadzają obostrzenia sanitarne z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej - oznajmiły w środę władze regionalne.

 

Prefekt Wysokiej Korsyki poinformował tego dnia o kilku środkach zapobiegawczych przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa. We wtorek ogłoszono natomiast tzw. biały plan polegający na zwiększaniu liczby łóżek szpitalnych.

Hotele, kawiarnie i restauracje muszą być na Korsyce zamykane o godz. 1 w nocy. Ponadto zabronione są jarmarki, festyny i zgromadzenia powyżej 10 osób. Jednak na tym etapie nie obowiązuje jeszcze godzina policyjna. Wprowadzono natomiast częściowo obowiązek noszenia masek w przestrzeni publicznej.

DEON.PL POLECA


Według prefekta obłożenie szpitali w Bastii wynosi 80 proc., a koronawirus szybko rozprzestrzenia się wśród młodych ludzi.

W regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże wskaźnik zakażeń wynosi 562 na 100 tys. mieszkańców. Władze regionu również wprowadzają biały plan w celu zwiększenia liczby dostępnych łóżek w szpitalach; obłożenie szpitali w PACA wynosi obecnie 83 proc.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Korsyka oraz region PACA wprowadzają obostrzenia sanitarne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.