Koszykarze Magic wygrywają, Gortat punktuje

Po czterech porażkach z rzędu, koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Los Angeles Clippers 94:85 w niedzielnym meczu ligi NBA. Cztery punkty dla gości zdobył Marcin Gortat.

Polski środkowy grał 24 minuty, trafił obydwa rzuty z gry, a ponadto zapisał na swym koncie dziewięć zbiórek (o jedną więcej od lidera Magic Dwighta Howarda; najlepszy Brandon Bass miał ich 11) i asystę.

O losach spotkania przesądziła pierwsza kwarta, wygrana przez drużynę z Orlando różnicą aż 21 punktów (35:14). W kolejnych gospodarze odrabiali straty, ale nie zdołali przerwać fatalnej serii meczów z Magic. Ekipa Clippers ostatni raz triumfowała w bezpośredniej konfrontacji 3 grudnia 2006 roku. Od tego czasu przegrała osiem gier z rzędu.

Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził Howard, który uzyskał 22 pkt. Wśród pokonanych (w pierwszej odsłonie zanotowali zaledwie 24-procentową skuteczność rzutów z gry) wyróżnili się Eric Gordon 28 pkt i osiem asyst oraz Blake Griffin 27 pkt i 16 zbiórek.

W tabeli Konferencji Wschodniej koszykarze Magic (bilans 16-8) zajmują trzecie miejsce, za Boston Celtics (19-4) i Miami Heat (17-8).