Kowalczyk ma brąz, złoto dla Bjoergen

Kowalczyk ma brąz, złoto dla Bjoergen
Finiszu narciarskiego biegu na dochodzenie, w którym Justyna Kowalska zdobyła brązowy medal (fot. PAP/Grzegorz Momot )
inf.wł/PR

Justyna Kowalczyk w biegu łączonym na 15 km (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną) wywalczyła brązowy medal. Przegrała z fenomenalną na Igrzyskach Norweżką Marit Bjoergen i Szwedką Anną Haag.

Na pierwszych kilometrach przez pewien czas prowadziła Norweżka Marit Bjoergen. Narzuciła ostre tempo, próbując odskoczyć od rywalek. Te najmocniejsze jednak na to nie pozwoliły. Po pierwszej z dwóch pętli techniką klasyczną utworzyła się 15-osobowa czołówka. Po pięciu kilometrach grupa skurczyła się do 7 zawodniczek. W tej grupie biegły: Justyna Kowalczyk, Marit Bjoergen, Anna Haag, Aino-Kaisa Saarinen, Marianna Longa, Therese Johaug i Kristin Stoermer Steira.

Ze strefy zmian nart, do drugiej połowy dystansu techniką dowolną, Kowalczyk wybiegła na 2 pozycji tuż za Saarinen. Na 9 kilometrze próbowała oderwać się czwórka: Bjoergen, Haag, Steira i Kowalczyk. Ta próba jednak się nie udała. I przed ostatnią pętlą na stadionie pojawiła się cała siódemka, choć Saarinen i Longa biegły kilka metrów za pozostałymi.

Na 13 kilometrze zaatakowały Steira i Bjoergen. Kowalczyk dotrzymywała im kroku. W grupce była też Haag. Już po chwili na czoło wyszła Bjoergen i wypracowała kilkadziesiąt metrów przewagi nad Kowalczyk. Z kolei Polka miała podobną przewagę nad Haag i Steirą. Rywalki jednak przyspieszyły i doszły Justynę.

Bjoergen finiszowała samotnie i zdobyła złoto. Pozostałe walczyły szaleńczo. Haag była najszybsza. O brązie decydował fotofinisz. Wskazał na Justynę o 0,1 sek. przed Steirą.

Pozostałe Polki zajęły dalsze miejsca: Sylwia Jaśkowiec była 34, Kornelia Marek 35, a Paulina Maciuszek 52.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kowalczyk ma brąz, złoto dla Bjoergen
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.