Kraków: pomoc finansowa dla poszkodowanych w wyniku ulew i podtopień

Kraków: pomoc finansowa dla poszkodowanych w wyniku ulew i podtopień
(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

Poszkodowani w wyniku ostatnich gwałtownych ulew mieszkańcy Krakowa, mogą zwrócić się o pomoc finansową do filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - poinformowało w poniedziałek miasto. Potrzebujący otrzymują też urządzenia do osuszania mieszkań.

 

Szczegółowe informacje na temat przysługującej mieszkańcom pomocy uzyskają oni we właściwej dla miejsca zamieszkania filii MOPS, a także kontaktując się z punktem informacyjnym ośrodka - pod nr tel. 12 616 54 08.

W informacji zamieszczonej na stronie miasta podkreślono, że podstawą do udzielenia pomocy jest rodzinny wywiad środowiskowy. Przeprowadza go pracownik MOPS w miejscu zamieszkania poszkodowanej osoby lub rodziny, a w jego trakcie określa się, jakie straty zostały poniesione oraz jak aktualnie kształtuje się sytuacja socjalno-bytowa potrzebujących.

"Pomoc przyznawana jest niezależnie od posiadanego dochodu. Rozliczenie otrzymanej pomocy następuje na podstawie przedłożonych faktur lub rachunków przez osoby, którym decyzją administracyjną zostanie przyznana pomoc finansowa" - przypomniało miasto.

Ponadto mieszkańcy zalanych domów otrzymali już urządzenia do osuszania mieszkań, a kolejne tego typu sprzęty dostępne są już od poniedziałku; korzystanie z nich jest darmowe. W połowie tygodnia planowany jest zakup kolejnych 11 osuszaczy. Aby uzyskać tego typu pomoc najlepiej zwrócić się do wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego UMK w formie pisemnej, pod adres e-mail: oc.umk@um.krakow.pl.

Jednymi z najbardziej poszkodowanych w wyniku ostatnich ulew są mieszkańcy ul. Działkowej, więc to właśnie im pracownicy MOPS przekazali też posiłki i gorącą wodę; zarząd budynków komunalnych dostarczył im z kolei kuchenki gazowe. 

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
27,93 zł
39,90 zł

Pozwól nadziei rozkwitnąć na nowo

Kanapa, stół, okno z widokiem na niebo – to od jakiegoś czasu cały nasz świat. Wśród czterech ścian zatęskniliśmy za zwykłą codziennością i wypiciem kawy z dawno niewidzianym bliskim. Wielu...

Skomentuj artykuł

Kraków: pomoc finansowa dla poszkodowanych w wyniku ulew i podtopień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.