Kraków: tłumy w kolejce po autograf noblistki Olgi Tokarczuk

Kraków: tłumy w kolejce po autograf noblistki Olgi Tokarczuk
fot. Dominika Frydrych
PAP / sz

Tłumy krakowian, ale i czytelników z innych regionów Polski, ustawiły się w niedzielę rano w kolejce przed Wydawnictwem Literackim w Krakowie, aby otrzymać autograf od laureatki literackiej Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk. Pisarka od godz. 10. podpisuje książki.

Zgodnie z informacjami organizatorów spotkania z Wydawnictwa Literackiego, pierwsze osoby przychodziły do Wydawnictwa Literackiego na ul. Długą w Krakowie już o 5. godz. rano. Od godz. 8 kolejka gwałtownie rosła, po godz. 10 sięgała do placu Matejki.

Noblistka o godz. 10 rozpoczęła podpisywanie książek. Głównie ze względów czasowych jedna osoba może otrzymać jeden autograf. Według organizatorów podpisywanie książek potrwa co najmniej do godzin południowych.

"To jest kolejka za dotknięciem historii" - powiedział PAP jeden z czytelników. Stojące obok niego osoby dodały, że "tworzymy historię", przyznały, że już od lat czytają literaturę Olgi Tokarczuk.

DEON.PL POLECA

Wśród tłumów czytelników czekających na podpis noblistki są głownie mieszkańcy Krakowa, ale i też z innych regionów kraju. "Przyjechałam z Warszawy na weekend do siostry, która jest w Krakowie. Przyjechałam, bo to niepowtarzalna okazja, aby otrzymać autograf od Olgi Tokarczuk" - powiedziała młoda czytelniczka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Barbara Turek, Dominika Frydrych

85% niepełnosprawności Basi Turek oznacza 100% zależności od drugiego człowieka. Czy tak można żyć? Można! I to jak!

Dla swoich rodziców okazała się wielkim zaskoczeniem – po jej narodzinach lekarze postawili diagnozę: córka nie będzie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: tłumy w kolejce po autograf noblistki Olgi Tokarczuk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.