Kraska: na razie nie przewidujemy wyboru szczepionki przez pacjenta

Kraska: na razie nie przewidujemy wyboru szczepionki przez pacjenta
Fot. Wirtualna Polska / Youtube
2 tygodnie temu
PAP/kb

"Na tym etapie szczepień nie przewidujemy, aby pacjent sam mógł wybrać, którym z preparatów zostanie zaszczepiony przeciw COVID-19" - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Podkreślił, że wszystkie dostępne na naszym rynku szczepionki są bezpieczne i skuteczne.

Wiceminister zdrowia pytany był w czwartek w TVP Info czy senior może wybrać, jakim preparatem będzie zaszczepiony przeciw COVID-19.

"W tej chwili na tym etapie nie przewidujemy, aby pacjent wybierał sobie daną szczepionkę" - odpowiedział Kraska.

"Wszystkie te preparaty, które są dostępne na naszym rynku, są bezpieczne i skuteczne, są dopuszczone przez Europejską Agencję Leków. Każdy preparat powoduje to, że nie będziemy przechodzili, nawet jeśli ulegniemy zakażeniu, choroby w sposób ciężki" - podkreślił wiceminister.

Odniósł się też do pytania o to, czy możliwe jest otrzymanie pierwszej dawki szczepionki jednym preparatem, a drugiej innym. Zaznaczył, że sprawa ta była bardzo szczegółowo analizowana.

"Z tego, co widzimy, firmy nie rekomendują, aby łączyć między sobą preparaty dwóch różnych firm, także Światowa Organizacja Zdrowia takie sposobu podania i takiego cyklu szczepień" - powiedział Kraska.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Kraska: na razie nie przewidujemy wyboru szczepionki przez pacjenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.