Król Karol III pierwszy raz pokazał się od zdiagnozowania raka

Król Karol III pierwszy raz pokazał się od zdiagnozowania raka
fot. depositphotos.com
PAP

Król Wielkiej Brytanii Karol III po raz pierwszy od czasu podania w poniedziałek informacji, że zdiagnozowano u niego raka pokazał się publicznie - w niedzielę przed południem udał się do kościoła w Sandringham we wschodniej Anglii.

75-letni monarcha idąc wraz z żoną, królową Camillą, do kościoła św. Marii Magdaleny w Sandringham pomachał do ok. stuosobowej grupy ludzi zebranych przed kościołem, po czym został powitany przez pastora Paula Williamsa. Kościół św. Marii Magdaleny znajduje się w niewielkiej odległości od królewskiej rezydencji Sandringham, gdzie monarcha zamierza spędzać większość czasu podczas leczenia.

W poniedziałek późnym popołudniem Pałac Buckingham przekazał, że podczas niedawnego pobytu Karola III w szpitalu z powodu powiększonej prostaty zdiagnozowano u niego raka, choć nie sprecyzowano o jaki rodzaj raka chodzi. Jak poinformowano, król przez czas leczenia nadal będzie wykonywał obowiązki państwowe, choć nie będzie brał udziału w żadnych publicznych wydarzeniach.

W niedzielę Pałac Buckingham opublikował oświadczenie Karola III, w którym podziękował on za wszystkie otrzymane wyrazy wsparcia oraz wyraził zadowolenie z tego, iż upublicznienie informacji o jego chorobie przyczyniło się do zwiększenia świadomości sytuacji wszystkich osób, które zmagają się z rakiem.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Król Karol III pierwszy raz pokazał się od zdiagnozowania raka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.