Kubot zwycięski w ATP World Tour Finals

inf. wł. / ŁK

Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach udanie zainaugurowali występ w kończącym sezon tenisowy turnieju ATP World Tour Finals, pokonując w dwóch setach czesko-indyjską parę Lukas Dlouh - Leander Paes.

Polsko-austriacki debel wystąpuje w turnieju z numerem szóstym. Ich rywale to czwarta para w rankingu ATP "Doubles Race". W tym roku Dlouh i Paes wygrali dwa z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema: Roland Garros i US Open. Kubot i Marach najlepszy w karierze występ odnotowali w styczniu, docierając do półfinału Australian Open.

O wyniku pierwszego seta zadecydowało przełamanie rywali przez Polaka i Austriaka w dziewiątym gemie. Drugi set zakończył się tie breakiem. Kubot i Marach prowadzili w nim 3:1, przeciwnicy zdobyli dwa punkty z rzędu, ale od tej chwili udanymi akcjami popisywał się wyłącznie polsko-austriacki duet.