Kujawsko-pomorskie: 38 osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 20 potwierdzonych zakażeń

Kujawsko-pomorskie: 38 osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 20 potwierdzonych zakażeń
fot. PAP/Artur Reszko
1 rok temu
PAP / sz

W województwie kujawsko-pomorskim jest hospitalizowanych 38 osób w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. W poniedziałek potwierdzono dwa nowe przypadki zakażeń. W regionie jest ich do tej pory 20 - poinformował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.

Liczba osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 jest taka sama, jak dobę temu. Znacznie wzrosła liczba osób w kwarantannie, których jest obecnie 3903 przy 3109 w niedzielę. Nieznacznie wzrosła liczba osób objętych czynnym nadzorem epidemiologicznym, których jest 1632 przy 1514 dzień wcześniej.

Do tej pory pobrano w województwie 678 próbek do badań. Wynik części z nich nie jest jeszcze znany.

Spośród 20 zarażonych osób pięć przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, pięć w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, jedna — w szpitalu zakaźnym w Toruniu. Pozostałych dziewięć osób jest poddanych kwarantannie. Wszystkie są w stanie dobrym.

Obecnie w regionie działają cztery laboratoria badające osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, w Instytucie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Czwarte laboratorium w poniedziałek zostało uruchomione w szpitalu w Grudziądzu przemianowanym na zakaźny — o czym poinformowała PAP rzecznik prasowa magistratu w tym mieście Beata Adwent.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
20,94 zł
29,90 zł

Bóg może swoim słowem i swoim działaniem zacząć cię kompletnie od nowa, stworzyć cię kompletnie od nowa. Nie troszeczkę poprawić, tylko na nowo stworzyć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg każdego z nas chce uczynić kimś...

Skomentuj artykuł

Kujawsko-pomorskie: 38 osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 20 potwierdzonych zakażeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.