Lawina błotna w Japonii. Nie żyją dwie osoby

Lawina błotna w Japonii. Nie żyją dwie osoby
fot. PAP/EPA/JIJI
PAP / pk

Materiały nadawane przez japońską telewizję pokazywały potoki błota niszczące budynki w tym nadmorskim mieście, podczas gdy mieszkańcy szukali schronienia.

Dwie osoby zginęły, a około 20 jest zaginionych po przejściu lawiny błotnej, która powstała po ulewnych deszczach w Atami w prefekturze Shizuoka, na południowy zachód od Tokio. Lokalne władze informują o ponad 10 zniszczonych domach.

Według miejscowych służb ratowniczych lawina błotna zmyła ziemię na długości ok. 2 kilometrów i dotarła do pobliskiego wybrzeża. Władze miejskie Atami poinformowały, że zmarły dwie kobiety, które zostały znalezione przez straż przybrzeżną w porcie bez oznak życia.

Około 21 000 gospodarstw domowych w Atami, gdzie znajduje się wiele kurortów z gorącymi źródłami, zostało zmuszonych do ewakuacji po tym, jak władze miasta wydały najwyższy poziom alarmu ze względu na wysokie ryzyko katastrof związanych z osadami. Burmistrz miasta Sakae Saito powiedział dziennikarzom, że w wyniku lawiny mniej lub bardziej uszkodzonych zostało do 300 domów.

DEON.PL POLECA

Materiały nadawane przez japońską telewizję pokazywały potoki błota niszczące budynki w tym nadmorskim mieście, podczas gdy mieszkańcy szukali schronienia. Atami leży ok. 100 km na południowy zachód od Tokio.

Ulewne deszcze nawiedzają Japonię od początku tego tygodnia, powodując wezbranie rzek w środkowej części kraju i w regionie Tokio oraz zwiększając ryzyko osunięć ziemi.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Lawina błotna w Japonii. Nie żyją dwie osoby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.