LE: Ruch Chorzów rozbity po raz drugi

W rewanżowym meczu 3. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europy Ruch Chorzów przegrał w Wiedniu z Austrią 0:3 (0:3). Pierwsze spotkanie w Chorzowie też wygrali Austriacy 3:1 i awansowali do czwartej rundy.

Chorzowianie zagrali w Wiedniu bez sprzedanego do Polonii Warszawa napastnika Artura Sobiecha i kontuzjowanego ofensywnego lewego pomocnika Łukasza Janoszki. Już wynik pierwszego meczu stawiał podopiecznych trenera Waldemara Fornalika w bardzo trudnej sytuacji. A po 10 minutach rewanżu kwestia awansu do czwartej rundy było rozstrzygnięta.

Najpierw po faulu z boiska został usunięty za czerwoną kartką stoper gości Rafał Grodzicki, a Florian Klein wykorzystał rzut karny, a po chwili Julian Baumgartlinger uderzeniem głową podwyższył na 2:0. Pomocnik gospodarzy, który nie grał w pierwszym meczu pauzując za czerwoną kartkę, wykorzystał w 21. minucie błąd rywali w defensywie i spokojnie kolejny raz umieścił piłkę w pustej bramce.

Choć śląscy kibice, którzy w liczbie ok. 1500 stawili się na wiedeńskim stadionie nie żałowali gardeł, niewiele to pomogło piłkarzom. Okazało się, że trener gospodarzy Karl Daxbacher słusznie przewidywał w Chorzowie, że awansu po takiej zaliczce jego zespół nie pozwoli sobie odebrać. Czwartego gola mógł zdobyć jeszcze kwadrans przed końcem rezerwowy Andreas Tiffner, ale bramkarza Ruchu uratowała poprzeczka. W ostatnich minutach na boisku pojawił się pozyskany latem z KS Piaseczno 20-letni napastnik Maciej Jankowski.

1:0 Florian Klein (4', z karnego), 2:0 Julian Baumgartlinger (10'), 3:0 Julian Baumgartlinger (21')