LE: Zwycięstwo Sevilli, awans Porto

W jedynym środowym meczu 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europy Porto przegrało z Sevillą 0:1. Do kolejnej fazy rozgrywek awansowała jednak drużyna z Portugalii, która przed tygodniem wygrała na wyjeździe 2:1.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, a emocje tak naprawdę zaczęły się dopiero w ostatnich 20 minutach. Przebojem w pole karne wdarł się Luis Fabiano i z 11 metrów zdobył prowadzenie dla Sevilli. Kilkadziesiąt sekund później z boiska za brutalny faul wyrzucony został Alvaro. Hiszpanie grali z przewagą i stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy. Trafić się jednak nie udało.

Tymczasem siły się wyrównały, W 77 minucie faulował Alexis, zobaczył drugą zółtą kartkę, w efekcie ukarany został czerwonym kartonikiem i musiał zejść z boiska. Napór Sevilli nieco zelżał, a gola mogli zdobyć piłkarze Porto. Byli jednak nieskuteczni.

Sevilla wygrała, do dalszych gier awansowało jednak Porto, które w 1/8 finału zagra z CSKA Moskwa.

0:1 Luis Fabiano (71')