L'Equipe: Jeleń odchodzi z Auxerre

PAP/PR

Piłkarz reprezentacji Polski Ireneusz Jeleń postanowił opuścić AJ Auxerre, mimo że klub zakwalifikował się do Ligi Mistrzów - poinformował największy francuski dziennik sportowy "L'Equipe". Informacji nie potwierdził menedżer zawodnika Tomasz Kaczmarczyk.

"To jego decyzja i jesteśmy od niej zależni. Oczywiście, chcielibyśmy go zatrzymać, ale nie za wszelką cenę" - powiedział trener Auxerre Jean Fernandez. "Jeleń nie podjął jeszcze decyzji, wciąż obowiązuje go kontrakt z Auxerre. Okienko transferowe zostanie otwarte dopiero 1 lipca" - wyjaśnił menedżer 29-letniego piłkarza, Tomasz Kaczmarczyk.

Według "L'Equipe", najlepszym strzelcem Auxerre w minionym sezonie (14 goli) zainteresowane są mistrz Francji - Olympique Marsylia i wicemistrz Niemiec - Schalke 04 Gelsenkirchen.

Fernandez dodał, że kontrakt Jelenia nie jest obwarowany "klauzulą odejścia za trzy miliony euro", zatem transfer byłby w tym momencie jedyną szansą na otrzymanie pieniędzy za polskiego napastnika.

Wśród kandydatów do gry w Auxerre w miejsce Jelenia "L'Equipe" wymienia innego piłkarza reprezentacji Polski - Ludovica Obraniaka (OSC Lille).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

L'Equipe: Jeleń odchodzi z Auxerre
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.