Liga Europy: Remis w Moskwie, awans CSKA

inf.wł./PR

We wtorek rozegrano jedno spotkanie 1/16 finału Ligi Europy. Na Łużnikach w Moskwie CSKA zremisowało z greckim zespołem PAOK Saloniki 1:1. Przed tygodniem w Grecji wygrała drużyna rosyjska 1:0 i to ona awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.

We wtorkowym pojedynku bramki padły dopiero w drugiej części gry. W 60 minucie kontuzjowany bramkarz CSKA Akinfiejew musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Czepczugow. Siedem minut później chciał wybić piłkę z pola karnego, trafił jednak w nadbiegającego Muslimovicia a odbita od zawodnika greckiej ekipy piłka wpadła do siatki. PAOK wyrównał stan dwumeczu.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w 78 minucie. Bramkarz greckiego zespołu Kresić sfaulował w polu karnym Tosicia. Jedenastkę wykonywał Wagner Love, Kresić jednak odbił piłkę, niestety jego koledzy spóźnili się z interwencją i do bezpańskiej futbolówki dopadł Ignaszewicz ustalając wynik na 1:1. Awans wywalczyło więc CSKA Moskwa.

CSKA Moskwa – PAOK Saloniki 1:1 (0:0)
0:1 Muslimović (67’), 1:1 Ignaszewicz (78’)