Liga Mistrzów: Czwarte zwycięstwo Skry

Siatkarze Skry Bełchatów nie stracili jeszcze nawet seta w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W niedzielę mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe niemiecki VfB Friedrichshafen.

Bełchatowianie poradzili sobie z rywalami jeszcze łatwiej, niż miało to miejsce w pierwszym meczu obu drużyn, rozegranym w ubiegłą środę w Łodzi. Tylko pierwszy set do drugiej przerwy technicznej dawał gospodarzom nadzieję na nawiązanie walki z polską drużyną. Później przewaga Skry była bezdyskusyjna. Ostatecznie VfB Friedrichshafen przegrało z mistrzem Polski 0:3 (-20, -19, -18).

Czwarta wygrana oznacza, że bełchatowianie są już pewni awansu do następnej fazy rozgrywek. Mecz rozegrano awansem, ponieważ Skra brać będzie udział w rozpoczynających się w środę w katarskiej Dausze Klubowych Mistrzostwach Świata.