Liga Mistrzyń: Bolesna porażka Muszynianki

inf. wł./ŁK

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszynianka przegrały spotkanie Ligi Mistrzyń z tureckim Vakifbankiem Gunes Stambuł 1:3 (23, -20, -14, -). Porażka mocno komplikuje kwestię awansu polskiej drużyny do następnej rundy.

Gdyby podopieczne Bogdana Serwińskiego wygrały mecz 3:0, już dzisiaj zapewniłyby sobie awans. W pierwszym secie wydawało się, że optymistyczny scenariusz wydarzeń ma szansę realizacji. Wprawdzie po wyrównanym początku przewagę osiągnął zespół gości, prowadząc nawet 17:22, ale gospodynie zdołały odrobić straty i zwyciężyć.

Później było już tylko gorzej. Rozszalała się reprezentująca barwy tureckiej drużyny Małgorzata Glinka. Atak Polki zakończył drugiego seta, wygranego przez Vakifbank. Kolejne partie zakończyły się pogromem Muszynianki. Porażki w obu setach do 14 mówią wszystko o poziomie gry gospodyń.

Porażka oznacza, że polski zespół spadł na trzecie miejsce w tabeli. O awans walczyć będzie z drugim w tabeli Zarieczem Odińcowo, na dodatek na jego terenie. I - by myśleć o dalszej grze - będzie musiał wysoko wygrać!