Lionel Messi zdobywcą Złotej Piłki FIFA

Lionel Messi zdobywcą Złotej Piłki FIFA
Lionel Messi w czasie konferencji prasowej poświęconej ceremonii wręczenia Złotej Piłki (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA BELLA)
inf.wł./PR

W centrum kongresowym w Zurychu odbyła się ceremonia wręczenia przyznawanej przez "France Football" i FIFA Złotej Piłki za rok 2010. Walczyli o nią: Messi, Xavi, Iniesta (wybrani wcześniej z grona 23 zawodników).

Do tej pory każdego roku nagrodę dla najlepszego piłkarza przyznawano dwukrotnie. Od 1991 roku czyniła to FIFA, a od 1956 r. (najpierw dla najlepszego piłkarza Europy, później dla najlepszego piłkarza z ligi europejskiej, wreszcie dla najlepszego piłkarza świata) redakcja "France Football". Pół roku temu szef FIFA Sepp Blatter podpisał umowę z francuskim magazynem, by obie instytucje przyznawały wspólnie jedną nagrodę.

DEON.PL POLECA
Ceremonia w Zurychu rozpoczęła się ogłoszenia jedenastki roku, a znaleźli się w niej:
Casillas (Real) - Maicon (Inter), Lucio (Inter), Pique (Barcelona), Puyol (Barcelona) - Xavi (Barcelona), Sneijder (Inter), Iniesta (Barcelona) - Messi(Barcelona), Villa(Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real).

Specjalną nagrodę FIFA odebrały piłkarki reprezentacji Haiti do lat 17, które pomimo tragicznych przeżyć związanych z trzęsieniem ziemi pojawiły się na turnieju w Stanach Zjednoczonych.

DEON.PL POLECA

Trenerką roku została Silvia Neid (selekcjoner reprezentacji Niemiec).

Tytuł trenera roku otrzymał Jose Mourinho.

Najpiękniejsza bramką roku, wyłonioną w głosowaniu na oficjalnej stronie FIFA, uznano trafienie Hamita Altintopa w meczu z Kazachstanem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lionel Messi zdobywcą Złotej Piłki FIFA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.